Home Forumlar Teknik Analiz Sırları FİB DÜZELTMESİ

FİB DÜZELTMESİ

2 yazı görüntüleniyor - 1 ile 2 arası (toplam 2)
  • Yazar
    Yazılar

ŞENER KUTLU
    Katılımcı

Merhaba hocam, benim hisse senetlerinde alt sat tarzım en az 2 haftadır yeri geldiğinde 2-3 ayda o hissede kalabilirim günlük olarak al-sat yapmıyorum. Hisse senedinde fibonacci çizerken tüm takip ettiğim hisselerde mart 2020 tarihinden başlatarak çiziyorum pandemi sürecini gözlemleyerek hareket ediyorum bu şekilde yapmak benim al-sat tarzıma uygundur diye düşünüyorum ama daha yakın zamanlara çektiğimde (Ülkede sabah akşam aksiyon yaşandığı için) tabi ki destek ve dirençlerim değiştiğinden öncesinde örneğin dirence yaklaşan fiyat, yakın zaman da fib çizersem başka yerde oluyor  işte burada alım satımı biraz etkiliyor yani bende karasızlık oluşturuyor acaba diğer fibonaciye göremi yorumlasaydım diyorum.Bu durum birçok hisse senedinde böyle düşünmeme neden oluyor ve hala ne kadar çok eğitim alsamda nerede alıp nerede satacağıma genel anlamda karar veremiyorum. Şununda farkındayım bu tip karasızlık bilgi eksikliğinden kaynaylıdır ama hangi bilgi ve neden hala eksik 🙂

admin
    Anahtar yönetici

Mart 2020 başlangıç için iyi bir noktadır. Neticede önemli bir diptir. Sonrasında daha minör dipler oluşmuştur ancak bunlar daha kısa, bir iki günlük hareketlerin takibi için kullanılabilir.

2 yazı görüntüleniyor - 1 ile 2 arası (toplam 2)
  • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.