Home Forumlar Teknik Analiz Sırları hacim verileri, düşenin kırılması, fibonacci ile ilgili sorular

hacim verileri, düşenin kırılması, fibonacci ile ilgili sorular

4 yazı görüntüleniyor - 1 ile 4 arası (toplam 4)
  • Yazar
    Yazılar

murat y
    Katılımcı

<div dir=”ltr”>
    <p class=”MsoNormal” style=”margin: 0cm; font-size: 11pt; font-family: Calibri, sans-serif;”>Tunç Hocam iyi günler, eğitim ve zoom toplantılarınıza katıldım istifade ettim, etmeye devam ediyorum çok teşekkür ederim. Benim toplantılarda sormak istediğim ancak zaman yetmediğinden soramadığım bir iki sorum var zaman bulduğunuzda cevaplandırabilirseniz sevinirim:<u></u><u></u></p>

<div>
    <p class=”MsoNormal” style=”margin: 0cm; font-size: 11pt; font-family: Calibri, sans-serif;”>1-TradingView deki kıymetli maden alım satımlarına (hem usd hem de TL cinsinden) ve döviz (try cinsinden) ilişkin hacim verileri  hangi veritabanlarından çekilmektedir, güvenilir midirler ne kadar gecikmeli olarak gelmektedirler ?<u></u><u></u></p>

</div>
    <div>
    <p class=”MsoNormal” style=”margin: 0cm; font-size: 11pt; font-family: Calibri, sans-serif;”>2-fiyatlar x zaman diliminde düşeni kırdı diyebilmemiz için kırdıktan sonra bulundukları yerde ilgili zaman dilimi kadar mı durduklarını görmemiz gerekiyor? Mesela4 saatlikte düşeni kırdı diyebilmemiz için kırdığı yerin üstünde 4 saat kalması yeterli midir? (Teknik indikatörler hareketli ortalamalar ve hacim verilerini hesaba katmadan soruyorum)  <u></u><u></u></p>

</div>
    <div>
    <p class=”MsoNormal” style=”margin: 0cm; font-size: 11pt; font-family: Calibri, sans-serif;”>3-videolarınızdan birinde “bir enstrümanda kısa vadede düşüşün durduğuna kanaat getirmemiz için en azından 2 saatlikte supertrend ve KAMA üzerine attığını görmemiz lazım” dediğinizi hatırlıyorum doğru mu hatırlıyorum?<u></u><u></u></p>

</div>
    <div>
    <p class=”MsoNormal” style=”margin: 0cm; font-size: 11pt; font-family: Calibri, sans-serif;”>4-Türkiye’de ikametli iken Kıymetli madenleri yurtdışında spot olarak alıp satmanın bir yolu var mıdır? Çünkü makasları duruma göre açıp Kapamalarından ve hesabıma özel kur tanımlayıp duruma göre iptal etmelerinden bıktım. <u></u><u></u></p>

</div>
    <div>
    <p class=”MsoNormal” style=”margin: 0cm; font-size: 11pt; font-family: Calibri, sans-serif;”>5-Fibonacci seviyeleri her zaman dilimi için kullanılabilir mi? Örneğin usd try 30 kasım 22.00 da 14.04 ü, 1 aralık 11.00 da da 12.42 yi görmüş. 14.04ten 12.42 ye fibonacci çekilirse ve fiyatlar 61.8 seviyesine tekabül eden  13.41 üzerine çıktığında alım  yapılması 23.60 seviyesine tekabül eden 12.80 altına düştüğünde stop olunması (stop seviyesi 23.60 mı olmalıdır ona da emin değilim) teknik olarak uygun olur mu? Çünkü aralarında sadece 13 saat var.  <u></u><u></u></p>

</div>
    <div>
    <p class=”MsoNormal” style=”margin: 0cm; font-size: 11pt; font-family: Calibri, sans-serif;”>Cevaplarınız için şimdiden teşekkür eder, iyi çalışmalar dilerim</p>

</div>
    </div>

murat y
    Katılımcı

az önceki iletinin formatı bozulduğu için tekrar gönderiyorum
    <p class=”MsoNormal”>Tunç Hocam iyi günler, eğitim ve zoom toplantılarınıza katıldım istifade ettim, etmeye devam ediyorum çok teşekkür ederim. Benim toplantılarda sormak istediğim ancak zaman yetmediğinden soramadığım bir iki sorum var zaman bulduğunuzda cevaplandırabilirseniz sevinirim:</p>
    <p class=”MsoNormal”>1-TradingView deki kıymetli maden alım satımlarına (hem usd hem de TL cinsinden) ve döviz (try cinsinden) ilişkin hacim verileri  hangi veritabanlarından çekilmektedir, güvenilir midirler ne kadar gecikmeli olarak gelmektedirler ?</p>
    <p class=”MsoNormal”>2-fiyatlar x zaman diliminde düşeni kırdı diyebilmemiz için kırdıktan sonra bulundukları yerde ilgili zaman dilimi kadar mı durduklarını görmemiz gerekiyor? Mesela4 saatlikte düşeni kırdı diyebilmemiz için kırdığı yerin üstünde 4 saat kalması yeterli midir? (Teknik indikatörler hareketli ortalamalar ve hacim verilerini hesaba katmadan soruyorum)</p>
    <p class=”MsoNormal”>3-videolarınızdan birinde “bir enstrümanda kısa vadede düşüşün durduğuna kanaat getirmemiz için en azından 2 saatlikte supertrend ve KAMA üzerine attığını görmemiz lazım” dediğinizi hatırlıyorum doğru mu hatırlıyorum?</p>
    <p class=”MsoNormal”>4-Türkiye’de ikametli iken Kıymetli madenleri yurtdışında spot olarak alıp satmanın bir yolu var mıdır? Çünkü makasları duruma göre açıp Kapamalarından ve hesabıma özel kur tanımlayıp duruma göre iptal etmelerinden bıktım.</p>
    <p class=”MsoNormal”>5-Fibonacci seviyeleri her zaman dilimi için kullanılabilir mi? Örneğin usd try 30 kasım 22.00 da 14.04 ü, 1 aralık 11.00 da da 12.42 yi görmüş. 14.04ten 12.42 ye fibonacci çekilirse ve fiyatlar 61.8 seviyesine tekabül eden  13.41 üzerine çıktığında alım  yapılması 23.60 seviyesine tekabül eden 12.80 altına düştüğünde stop olunması (stop seviyesi 23.60 mı olmalıdır ona da emin değilim) teknik olarak uygun olur mu? Çünkü aralarında sadece 13 saat var.</p>
    <p class=”MsoNormal”>Cevaplarınız için şimdiden teşekkür eder, iyi çalışmalar dilerim</p>
    <p class=”MsoNormal”></p>

admin
    Anahtar yönetici

Tradingview’da altın için Comex hacim verisi güvenlidir ve 15 dakika gecikmelidir. Altını GC1! ile takip edebilirsiniz. Bu veri ons/dolar bazındadır ve hacim de sadece Comex hacim verisidir. Gram/TL için böyle bir veri yoktur. Diğer veriler güvenilir değildir.

Düşeni kırdı demek için bir gün üzerinde kalmalı ve ertesi gün de yön yukarı olmalı.

Güçlü bir trend varken evet doğru hatırlıyorsunuz.

Mümkündür, ancak yabancı piysada işlem yapabileceğiniz bir aracı kurum bulmalısınız. Komisyonlar daha da fazla olabilir, ayrıca saklama ücreti gibi masraflar da vardır.

Fibonacci önemli bir tepe ve dip olan her zamanda uygulanabilir ancak sadece Fibonacci seviyelerine göre alım satım kararı verilmesi yanlıştır.

murat y
    Katılımcı

tüm sorularımı cevaplamışsınız teşekkür eder iyi çalışmalar dilerim

4 yazı görüntüleniyor - 1 ile 4 arası (toplam 4)
  • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.