Home Forumlar Teknik Analiz Sırları MACD ve Gösterge Değerleri

MACD ve Gösterge Değerleri

3 yazı görüntüleniyor - 1 ile 3 arası (toplam 3)
  • Yazar
    Yazılar

ERDEM AKTUĞ
    Katılımcı

Sayın hocam, bir hisse alımı yapmak için MACD indikatörünün sıfırın üstünde olması gerektiğini biliyordum. Ancak, sizin Eğitiminizde MACD konusunu dinlediğimde sıfırın üzerinde olup olmamasından ziyade MACD çizgisinin trend çizgisini aşağıdan yukarı doğru kesmesinin asıl önemli olduğunu anladım. Hatta, sıfırdan ne kadar aşağıda keserse veya ne kadar yukarıda keserse o kadar iyi gibi bir ifadeniz var. Peki, hocam emin olmak için soruyorum. Bir hisse alımı yapmadan önce MACD nin sıfırın üzerinde olması gerekmiyor mu? Bir ikincisi, MACD ve benzeri göstergelere bakarken günlük, 8 saatlik, 4 saatlik, 2 saatlik…vb. farklı zaman aralıklarında bakarken göstergelerdeki değerleri değiştirmemiz gerekiyoru mu? Örneğin, günlükte bakarken MACD 12 26 9 iken; 4 saatlikte bakarken MACD değerlerini 23 26 7 gibi bir şey yapmak gerekir mi?

admin
    Anahtar yönetici

Öncelikle sadece bir göstergeye bakarak alış veya satış kararı vermemelisiniz.
    MACD’de yukarı yönde kesişim olduğunda zaten histogram da sıfırın üzerine çıkacaktır.
    Parametreleri değiştirmenizi tavsiye etmiyorum ancak deneyip faydalı olduğunu görürseniz değiştirebilirsiniz.

Nadir kaynak
    Katılımcı

MACD göstergesinin parametreleriyle sayısız defa oynadım hiç bir artı işlem yeteneği geliştiremedim. Fakat Kıvanç hocanın (sanırım isim vermemde sakınca yoktur) Kıvanç özbilgiçin MACD göstergesi içindeki hareketli ortalamaların değiştirildiği bir MACD var, MACD Reloaded ismi, tradingview uygulaması içinde ücretsiz mevcut, inceleyebilirsiniz…

3 yazı görüntüleniyor - 1 ile 3 arası (toplam 3)
  • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.