Home Forumlar Teknik Analiz Sırları pitchfork

pitchfork

2 yazı görüntüleniyor - 1 ile 2 arası (toplam 2)
  • Yazar
    Yazılar

nihan temelevren
    Katılımcı

Merhaba Tunç Bey,

öncelikle sizden öğrendiğim her şey için çok teşekkür ederim, her bilginin karşılığını aldım, emeğiniz paha biçilemez, soruma gelince; pek çok hissede pitchfork çizmeye çalıştım ama başarılı olmadı tofaşta oldu çok doğru çalışıyor zannettiğim ilk pitchforkun küçük bir short denemesi sonrası hatalı olduğunu farkettim (kama altında kapanış görmeden böyle bir deneme ayrıca hataymış tecrübeyle öğrendim) bir daha yaptım bu şimdilik çok doğru gibi gözüküyor. soru şu; pitchforkun dışına çıktığı zaman içine geri dönmesini ummalımıyız ? 52.25 hedef fibonaçi seviyesi idi oraya da geldi geçemedi, diyelim ki geçti uzadı gitti bu pitchfork silinmeli mi, durmalı mı, yeniden mi çizilmeli hisse senetleri için çok kullanışlı olmayabilir mi?

admin
    Anahtar yönetici

Eğitimi faydalı buluduğunuza memnun oldum. Pitchfork, Fibonacci gibi her zaman kullanabileceğiniz ve faydalı olabilecek bir araç değil. TOASO özelinde konuşacak olursak artık trend çok güçlenmiş ve pitchforkun bütün çizgilerini yukarı yönde geçmiş ve geride bırakmış. Bu saaatten sonra tekrar aşağı gelmiyorsa pitchfork bize fayda sağlamayacaktır. Geri dönmesi şart değildir. Sadece üstüne çıktı diye geri gelmesini beklemeyiz. RSI, Wavetrend veya divergence göstergelerine göre bir sat sinyali olması lazım ki böyle bir beklentimiz olsun. Bu durumda yaptığınız çalşmayı isterseniz silebilirsiniz, veya geri gelebilir diye tutar ama gizleyebilirsiniz. Benim grafiklerimde birçok çalışma vardır ancak ben her zaman hepsini göstermiyorum. O anda kullanmadıklarımı gizliyorum.

2 yazı görüntüleniyor - 1 ile 2 arası (toplam 2)
  • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.