Home Forumlar Teknik Analiz Sırları KISA VADELİ ALIŞ VE SATIŞLAR VE DERİNLİK İZLEME

KISA VADELİ ALIŞ VE SATIŞLAR VE DERİNLİK İZLEME

3 yazı görüntüleniyor - 1 ile 3 arası (toplam 3)
  • Yazar
    Yazılar

ERDEM AKTUĞ
    Katılımcı

Sayın hocam selamlar. 1, 2 ve 4 saatlikte çeşitli indikatörlere bakıp, bununla birlikte destek dirence bakıp, kısa vadeli alım satım yaparken derinlik de izliyorum. Burada aracı kurumlar ile yapılan alış satışlar anlık olarak görünüyor. Fakat, bu aracı kurum ile alış satış yapan bireyler olduğu gibi kurumsalların çalıştırdıkları robotlar da bu firmalar adına alım satım yapıyor. Anladığım kadarıyla, biz, hangi alımın bu aracı kurumlar ve bankaları kullanan bireyler tarafından yapıldığını; hangilerinin ise kurum ve/veya kişilerin çalıştırdığı robotlar tarafından yapıldığını anlayamıyoruz. Kaldı ki anlasak bile bunun bir gösterge olmadığını düşünüyorum. Ancak, yanılıyor muyum? Bu ayrımı yapmak mümkün müdür? Buradaki robotların, alanlar kesiminde ya da satanlar kesiminde olması bir işaret midir? Bu robotlar her zaman kar eder mi yoksa robotları da çalıştıran kişi ve kurumlar adına zarar getirdiği olur mu? Kademe analizinde girilen toplam alış ve satış emirleri varken bu derinlik izlemenin ne faydası vardır ve izlerken daha çok neye dikkat etmeliyiz?

admin
    Anahtar yönetici

Karşı taraf verisi aldığınızda kimin alıp sattığını görebiliyorsunuz ancak bu bilgi tek başına yeterli değildir. Robotlar her zaman kâr etmez ve sanılanın aksine çoğunlukla küçük yatırımcıyı zarar ettirmek amacıyla değil başka kurumların robotlarına karşı pozisyon alırlar. Bazen de bir robot belirli aracı kurumları takip edip onları robotonun hareketlerinin aynısını yaparak para kazanmaya çalışr. Mevcut Matriks, Foreks gibi programlarlarla bunları görüp analizini yapmanız mümkün değildir. Bunun için başka tür programlar kullanılır. Ancak bunlar çok ayrı konular. Dilerseniz bu konulardaki sorularınızı [email protected] ‘dan Fırat Gürler’e sorabilirsiniz. Eğitime katıldığınızı ve size yönlendirdiğimi not olarak belirtin.

ERDEM AKTUĞ
    Katılımcı

Teşekkür ederim Sayın hocam

3 yazı görüntüleniyor - 1 ile 3 arası (toplam 3)
  • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.